פרסומת

שחקו עכשיו במשחק רמי חינם

שחקו עכשיו במשחק רמיקוב

רמי הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולאריים ביותר בישראל (עם נהיה כנים נאמר שלרוב פופולארי בקרב קהילות של זקנות פולניות הנפגשות בשעות אחר הצהריים לשתות תה ולשחק קלפים). יחד עם זאת רבים מאיתנו "חוטאים" ומוצאים עצמנו משחקים במשחק הרמי שהוא ללא ספק שילוב מושלם של משחק פשוט טכנית עם הרבה אתגר, מתח ואפילו לא מעט אסטרטגיה.

משחק הרמי המקורי אומנם לקוח מעולם משחקי הקלפים ומשוחק במקור באמצעות קלפים, אך שלא כמו משחקי קלפים אחרים בישראל כמו בכל העולם רווח משחק ה"רמיקוב" או בשמו הישראלי "רמי אבנים". לבנות המשחק ב"רמי אבנים" מחליפות את הקלפים המסורתיים כך שחרוטים עליהן מספרים (מ-1 עד 13) בארבעה צבעים שונים ובכך מדמים את חבילת הקלפים ועל כך נאמר: אותה גברת בשינוי אדרת, אך אם ה"רמיקוב" מרגיש לכם יותר צעיר אנחנו לא נתווכח.

בבסיסו שייך הרמי קוב לסדרת משחקי קלפים המבוססים על יצירת סדרות בקלפים. הרעיון הבסיסי הוא השלמת סדרה בשני אופנים- או צבע (כלומר סדרה של ארבעה קלפים בעלי אותו מספר ושונים בסימניהם) או סימן- רצף עולה של המספרים (מ-1 ועד 13 או מ"אס" ועד "מלך" בגרסת הקלפים). השחקנים משחקים עם 2 חבילות קלפים שלמות (לרבות ג'וקרים) כל שחקן לוקח לו בתחילת המשחק 14 קלפים ועליו לסדר אותם עד לסיומו בסדרות כך שלא יוותר לו ולו קלף אחד שאינו מצוות או לסדרה של "צבע" או לסדרה של "סימן". בכל תור כל אחד השחקנים "זורק" קלף לשחקן הבא אחריו. לכל אחד יש אפשרות או לקחת את הקלף שנזרק אליו או לקחת קלף אקראי מהקופה. בדרך זו הקלפים עוברים בין השחקנים עד שאחד מהם משלים את המשחק ומסדר את כל קלפיו בסדרות.

למומחים ברמי יש כמה אסטרטגיות באפשרותן ניתן לייעל את המשחק ולהקשות על המתמודדים מולך לדעת מה מצבך ועד כמה קרוב אתה להשלים את סידור הסדרות בקלפים שלך. אסטרטגיה אחת היא להמעיט ככל שניתן בלקיחת הקלפים שנזרקו אליך (כי כך המתמודדים האחרים יודעים אלו קלפים אתה צריך) ולהעדיף לקחת מהקופה, בכל מקרה לעולם אל תראה "נלהב" מידי בעת לקיחת קלף שנזרק אליך. שיטה אחרת היא לעקוף כל העת אלו קלפים נזרקים לשולחן, לראות אילו קלפים חבריך למשחק לוקחים ובכך למנוע מצב בו אתה "מחכה" לקלף שנזרק לשולחן או מצוי בשימוש בידי חבריך ולא תוכל בלעדיו לנצח.

כמו כל משחקי הקלפים מצא עצמו גם משחק הרמי מתגלגל למהדורה המקוונת שלו. כיום קיימים לא מעט משחקים ברשת האינטרנט בהם ניתן לשחק את משחק הרמי המסורתי עם מתחרים מכל העולם. ניתן ל"זרוק" קלפים באופן וירטואלי, "לקחת" קלפים מהקופה הוירטואלית ואפילו מותר להיות שמחים כשנזרק אליך קלף מוצלח- כי למרבה המזל לא רואים במשחק המקוון את הבעות פניך. ועוד יתרון אחד נוסף לסיום- האנונימיות באינטרנט מאפשרת לך לא להצהיר בגלוי שאתה חובב משחקים של זקנות פולניות… והעיקר- שיהיה בהנאה!

שיחקו: 3,420 שחקנים
דירוג: 4 votes, average: 2.75 out of 54 votes, average: 2.75 out of 54 votes, average: 2.75 out of 54 votes, average: 2.75 out of 54 votes, average: 2.75 out of 5 (4 מדרגים)
סוליטר קלונדייק כריסמס
2048 סוליטר
בלאק ג'ק 21
פוקר קריביים
סוליטר גולף
סוליטר מלך
פוקר מאפיה
סוליטר דלוקס
ספיידר סוליטר
סוליטר קלאסי
פריסל סוליטר
מאסטר סוליטר
סוליטר פשוט
סוליטר פירמידה
עכביש סוליטר
סוליטר אגדות
פריסל סוליטר כריסמס
סוליטר רגיל
סוליטר עכביש קלאסי
סוליטר משחק
סוליטר 2048
סוליטר און ליין
סוליטר קלאסי דלוקס
סוליטר גוגל
סוליטר עכביש
סוליטר גרנדה
באבלס
בלאקג'ק לאס וגאס
רמי
סוליטר קלונדייק
פריסל
רולטה לאס וגאס